Valdžia + socialiniai tinklai = biesas žino

Po Seimo rinkimų į opoziciją perėjusių dešiniųjų kritika kairiesiems yra normalus reiškinys. Kad ir kur ji pasireikštų – Seime, žiniasklaidoje, užstalėje…

Šiuo metu valstybė yra pereinamajame laikotarpyje: nauji ministrai dar nepaskirti, todėl senieji laikinai eina pareigas. Taip išeina, kad pagrindines šalies institucijas šiuo metu valdo dabartinė opozicija. Ir kas iš to gaunasi?

Feisbukas – stebuklingas dalykas – gali dalintis kuo nori.

Štai, pavyzdžiui socialinio tinklo puslapis Lietuva 2030, kuris, atrodytų, yra skirtas Lietuvos pažangos strategijos 2030 populiarinimui kibernetinėje erdvėje, pasidalino nuoroda į Delfi publikuotą straipsnį. Ne tik pasidalino nuoroda, bet net ir reikšmingą ištrauką pacitavo:

Jei Lietuva devyniais dešimtadaliais sumažintų valstybės aparatą, mokesčius ir atsisakytų daugumos taisyklių bei reglamentų, kaip tai padarė Honkongas, ji taptų viena pirmaujančių valstybių Europoje, mano Jungtinės Karalystės politikas, apžvalgininkas vikontas Christopheris Moncktonas Lietuvoje viešėjęs Laisvosios rinkos instituto kvietimu.

Tai kaip dabar suprasti puslapio, kuris pristatomas kaip vyriausybinė organizacija, propaguojamą valstybės aparato mažinimą? Paties straipsnio beprotybės įvertinimas – atskira tema, tačiau kas tas beprotis, kuriam pavesta atsakomybė už ryšius su visuomene? Ir mes tuo pačiu kalbame apie Lietuvos pažangos strategiją?!

Gal, vis dėlto, tai – klaida? Menkas nesusipratimas? Noras pagyvinti socialinio tinklo puslapį ir įmesti ką nors, kas atrodo protingai? Tokiu atveju, beliko tikėtis, kad loginis paklydėlis susipras arba bus atvestas į protą ir nesąmonė bus panaikinta.

O gal toks žingsnis buvo žengtas specialiai? Šalyje, kurioje visuomenė yra nepatenkinta savo valdžia (kad ir kokia ji bebūtų) prieš valstybės aparatą nukreiptos idėjos greitai sklinda, to nestabdo net idėjų bukumo lygis, nei logiškų argumentų juodoji skylė – juk argumentuoja tie, kas nesugeba įtikinti kitaip (A. Užkalnis).

Biesas žino.

LT2030

One response to “Valdžia + socialiniai tinklai = biesas žino

  1. Gera kritika. Tai dar viena iš konservų-liberalų-laisvarininkininkų flirto-santuokos-bendradarbiavimo grimasų (kaip ir saulėlydžio ir kitos saulėtekių komisijos). Kitas paradoksas – jau pačių liberalų: iš paskutiniųjų varyti propagandą, kad viešasis sektorius negali būti efektyvus, ir tuo pat metu iš paskutiniųjų siekti valdyti viešąjį sektorių.

Pasinaudokite išskirtine galimybe išreikšti savo mintis: